Ana Sayfa
Genel Özellikler
Teknik Şartname
Mahal Listesi
Kat Planları
Fiyat ve Ödeme
Sık Sorulan Sorular
Örnek Dairelerimiz
Foto Galeri
Ev Sahipleri Profili
Ulaşım
İletişim Formu
Broşür İndir
Son duyurulardan haberdar olmak için e-bülten listemize kayıt olabilirsiniz.
 
Sık Sorulan Sorular

1) Yüksek Vadi Evleri nerede inşa edilmektedir?
Yüksek Vadi Evleri, İzmir Karşıyaka’da inşa edilmektedir.

2) İstediğim daireyi seçme şansım var mı?
Evet.Yüksek Vadi’de istediğiniz daireyi seçebilirsiniz.

3) Daireler oturulmaya hazır mı?
Şu anda satışta olan dairelerimizin tamamı oturmaya hazır durumdadır ve tapu devri ile birlikte hemen teslim edilmektedir.

4) Proje ve yer seçiminde öncelikli olarak hangi unsurlar göz önüne alındı?
Proje ve yer seçiminde öncelikli unsur olarak deprem ve yaşam güvenliği ön planda tutuldu.İzmir Belediyesi Deprem Raporlarına göre arazimiz, en güvenli zemin yapısına sahip bölgede yer almaktadır. Site güvenliği amaçlı olarak, site bazında kızılötesi kameralarla kontrol edilen 3 kademeli güvenlik sistemi kurulmuştur. Yapı güvenliğini sağlamak için, binalarımız, bilinen en güvenli yapı inşaat sistemi olan “Betonarme Tünel Kalıp Sistemi “ile inşa edilmiştir.

5) Yüksek vadi’de kaç tip daire var?
Yüksek Vadi’de ;
A4 Tipi (4+1) 178 m2,
A Tipi (3+1) 132 m2,
B Tipi (3+1) 116 m2,
B1+ Tipi (3+1) 117 m2,
C Tipi (2+1) 98 m2,
C1+ Tipi (2+1) 98 m2,
D Tipi (1+1) 61 m2,
D1+ Tipi (1+1) 63 m2,

olmak üzere 8 tip daire inşa edilmektedir.

6) Daire metrekareleri net mi, brüt mü?
İlan ettiğimiz daire alanları; Daire brüt alanlarıdır. Duvar payları ve balkon alanları Daire Brüt alanı içerisinde yer alır. İnşaat Brüt alanı olarak belirtilen alan ise, sığınak, merdivenler, havalandırmalar v.s. gibi üretilen her inşaat alanının dairelere paylaştırılması ile hesaplanan alandır. Projeler arasında yapılacak kıyaslamalarda ,salon, mutfak , oda gibi iç mahallerin ve gerçek kullanım alanlarının birbirleri ile kıyaslanmaları, daha doğru bir yöntem olarak önerilir.

7) Yüksek Vadi Evlerinde konutların bitme ve teslim süresi nedir?
Konutlar, etaplar halinde inşa edilmektedir. Toplam 2250 konuttan oluşan projemizin şu ana kadar 4 etap halinde 994 adedi tamamlanmış ve 850 ye yakın aile evlerine taşınmıştır.

8) Daireleri teslim aldığımızda, çevre düzenlemesi yapılmış olacak mı?
Evet. Ada içlerindeki tüm çevre düzenlemeleri tamamlanmıştır.

9) Site yönetimi nasıl oluşacak?
Yüksek Vadi, site sakinlerinin oluşturduğu apartman ve ada yönetimleri tarafından yönetilmektedir.


10) Satış Fiyatına neler dahildir?
Konut bedeli, satıcı olarak tarafımızdan ödenen % 2 oranındaki tapu satım harcı, KDV, doğalgaz depozitosu ve katılım payı, ankastre fırın, ocak ve bulaşık makinası, çöp öğütücüsü ve davlumbazdan oluşan beşli mutfak seti ve 4+1 dairelerde 2 adet klima, barbekü, şömine ve jakuzi satış fiyatına dahildir.
% 1,65 oranındaki tapu alım harcı ve tapu takip giderleri ile oturma aşamasında TEDAŞ ve Belediyeye ödenecek abonman ücretleri, depozitolar, çevre ve emlak vergileri gibi mülkiyetle ilgili diğer giderler alıcı tarafından karşılanır.

11) Satış ve Pazarlamayı yapan Eskidji’ye ayrıca komisyon ödemem gerekiyor mu?
Hayır. Eskidji’ye herhangi bir komisyon ödemiyorsunuz.

12) Otopark sorunu nasıl çözülüyor?
Arazimizin eğiminden de faydalanarak otoparklarımızı 2 ya da 3 katlı olarak inşa ediyoruz. Her ev için asgari 1 adet otopark yeri ayrılmıştır.

13) Yüksek Vadi'ye ulaşım nasıl sağlanmaktadır?
Yüksek Vadi Evlerine ulaşım, Bornova'yı Mavişehir'e bağlaya çevre oto yolu üzerinden direkt olarak yapılmaktadır.Mavi Hat
(Mavişehir'den gidiş)
Mavişehir-Bornova çevre yolunun 1.km'sinde sağda M.Kemal Mahallesi'ne sapılır ve Yüksek Vadi'ye ulaşılır.
Kırmızı Hat
(Bornova ve çevre yolundan gidiş)

Bornova-Mavişehir çevre yolundan Girne Caddesi kavşağını geçtikten 1km. sonra sağa M.Kemal Mahallesi çıkışından sapılır ve Yüksek Vadi'ye ulaşılır.
Yeşil Hat
(Karşıyaka'dan gidiş)

Girne Caddesi sonunda çevre yolundan Mavişehir yönüne dönüleek 1km. sonra M.Kemal Mahallesi çıkışından sapılır ve Yüksek Vadi'ye ulaşılır.

14) Isınma sistemi nedir?
Yüksek Vadi Evlerinde ısınma, blok bazında doğal gazla çalışan yoğuşmalı kazanlara bağlı, merkezi sistem kalorifer ile sağlanmaktadır. Her daireye bağlanan kalorimetre ile, herkesin tükettiği kadar ısı bedeli ödemesi sağlanmıştır.

15) Herhangi bir altyapı sorunu var mı?
Hayır. Hiçbir altyapı sorunumuz yoktur. Doğalgaz bağlantımızda tamamlanmıştır.

16) Manzaranın çok güzel olduğunu biliyoruz. Peki bütün evler manzarayı görüyor mu?
Gerçekten manzaramız çok güzel.Bu nedenle bütün evlerin salonları manzaraya hakim olacak şekilde konumlandırıldı. Ancak tabii ki kat yüksekliklerine göre manzara hakimiyeti değişiyor. Bu nedenle kat ve yön seçme avantajlarınızı iyi kullanmanız gerekir. Seçiminizi,mutlaka satış ofisimize gelerek yapmanızı öneririz.

17)Bugüne kadar ev satın alanların genel eğitim durumları ve ağırlıklı meslek gurupları nedir?
Bugüne kadar konut satın alan müşterilerimiz arasında yaptığımız ankete göre ; ev alanların % 90 a yakını üniversite mezunudur.Burada asıl dikkati çeken unsur, Yüksek Vadi’de ev alan her dört kişiden birinin mimar veya mühendis oluşudur. Bu durumu, yer seçimi ve inşaat kalitesi açısından en doğru seçimleri yaptığımızın kanıtı olarak değerlendiriyoruz. Diğer güncel istatistikler için lütfen “Ev Sahipleri Profili” ni inceleyiniz.

18) Alışveriş Merkezi, Sosyal Tesisler ve spor alanları nerelerde yer almaktadır?

İçinde , restoran, havuz, cafe bar, gıda market, eczane, mağazalar, kuaför, fıtnes center v.s. (bazı alanlar henüz kiralanmamıştır.) gibi birçok birimin yer aldığı alışveriş merkezi inşaatımız 2009 yılında tamamlanmış ve hizmete girmiştir.

Ayrıca konut adalarında çocuklar için oyun parkları, bazı adalarda mini golf ve satranç oyun alanları, çok amaçlı spor alanları ve genel kullanıma hizmet eden basketbol sahaları bulunmaktadır.


19) Vadi içerisinde yer alan geniş rekreasyon alanının büyüklüğü nedir, düzenlemeleri kim tarafından ve ne şekilde yapılacak?
Bu bölge vadimizin en önemsediğimiz yaşam alanıdır. Arazi büyüklüğü toplam olarak 354.000 M2 ve belediye imar planına "Rekreasyon Alanı" olarak işlenmiştir. Bu alan, Belediye ile işbirliği çerçevesinde düzenlenecektir.

20) Rekreasyon alanında konut yapılması ihtimali var mı?
Sözkonusu alan, belediyenin onaylı imar planında, konut dışı rekreasyon alanı amacıyla yeşil alan olarak ayrılmıştır.Bu nedenle, mevcut yasalar çerçevesinde konut amaçlı yapılaşma mümkün değildir.

21) Nasıl Satın Alabilirim?
Bunun için lütfen, "Fiyat ve Ödeme" sayfamızdaki farklı ödeme seçeneklerini içeren detayları inceleyiniz.

Diğer sorularınız için lütfen bizi arayınız.

Satış danışmanlarımız haftanın 7 günü sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacaklardır.

 
Mavi Piksel